Polscy pracownicy w top 10 – władanie językiem angielskim?

Polska zajęła 7. znaczenie w rankingu Education First EPIc, sprawdzającym naukę języka angielskiego wfirmach. Polaków wyprzedzili tylko mieszkańcy krajów skandynawskich, Holandii oraz Belgii. Dorośli Polacy coraz chętniej rozwijają swoje wiedzy językowe, ponieważ wiedzą, iż stanowi ostatnie powód zrobienia kariery zawodowej. Rosnącą popularnością bawią się zagraniczne kursy językowe.

W początkowej szóstce rankingu odnalazłyśmy się kraje skandynawskie, Holandia także Belgia. Polska uplasowała się na 7. miejscu, wyprzedzając takie kraje, jak Niemcy oraz Szwajcaria. Z raportu wynika, że najsłabiejjęzykiemangielskim posługują się pracownicy branży turystycznej, i tak branży doradczej. Co dobre, pracownicy małego i gorszego szczebla z reguły znają językiem angielskim lepiej niż ich szefowie. Zdaniem ekspertów, wysoka pozycja Polski w porządku może wynikać ze zmian delikatnych oraz społecznych, jakie nastąpiły w procesu ostatnich 25 lat.

Bardzo dużo młodych mężczyzn po przyłączeniu Polski do Unii Europejskiej wyjechało za granicę, teraz wracają do końcu bogatsi o umiejętności językowe. Drugim powodem jest dumniejsza wiedza zarówno wśród pracodawców, jak oraz ludzi, że zawsze muszą rozpoczynać swoje kwalifikacji językowe – mówi Piotr Majdan, dyrektor generalny Education First, w konwersacji z agencją informacyjną Newseria. – To przeważnie istnieje prawie awansu, sukcesu zawodowego lub podwyżki.

Potrzeba doskonalenia znajomości języka angielskiego pracowników – nie tylko w Polsce – wynika zarówno z faktu, że według najnowszych badań JPMorgan Chase ponad 60 proc. przedsiębiorstw działa obecnie na rynkachmiędzynarodowych, podczas gdy kilka lat temuż istniałoby wtedy chwila ponad 40 proc.

Polscy ludzie najczęściej ciż inwestują w znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Sporo firm świadczy jednak start w kursie językowym w ramach nagrody za pozwalania w książce. Masowe zainteresowanie znajomością języków obcych spowodowało wzrost popularności zagranicznych kursów. Polacy coraz częściej rezygnują ze życia urlopu na egzotycznej plaży, wybierając szkołę językową w samym z wysokich miast Europy lub Stanów Zjednoczonych.

– Z roku na rok obserwujemy jeszcze ogromniejsze zaangażowanie zagranicznymi kursami, szczególnie wśród ludzi doświadczonych także osób starych. Często idą oni na kursy językowe do Wielkiej Brytanii i Kształtów Zjednoczonych. Polacy chętnie przekonują się także innych języków: hiszpańskiego w Hiszpanii czy francuskiego we Francji – mówi Piotr Majdan. – Jest ostatnie wzrost pochodzący z wielu nowych potrzeb zawodowych. Co ciekawe, kobiety mają również 70 proc. studentów, jacy z nami wyjeżdżają z tej części osób dorosłych.

Kariera zawodowa wtedy nie jedyny powód determinujący Polaków do naukijęzykaangielskiego. Równie istotna jest możliwość swobodnej rozmowy na międzynarodowych portalach społecznościowych, przeczytania zagranicznej pozycje w oryginale lub obejrzenia filmu bez napisów.

English Proficiency Index for Companies to nowa edycja najpopularniejszego w świecie rankingu sprawdzającego poziom znajomości języka angielskiego w spółkach. Badania wykonano w 30 krajach na jakości 105 093 pracowników nazw także prac rządowych.

Zobacz także

PIP u pracowników? Mandaty za brak wypłat? 90 tysięcykontroli także prawie 20 tysięcy wystawionych mandatów - to wstępny bilans działań Państwowej Inspekcji Praktyce w 2014 roku, do którego dotarła reporterka RMF FM Magdalena Gawlik. Co czwarty z mandatów pracodawcy otrzymali za naruszanie przepisów dotyczących wypłat ods...
Zmiejsza się ilość salonów? Zmniejsza się liczba salonów sieci komórkowych. Większość operatorów rozwija internetowe ramię handlu. Sprzedawcy idą tam, gdzie klienci. A ci oczekują atrakcyjnej cenowo oferty. W ciągu tych czterech lat nasi operatorzy komórkowi zamknęli co piąty salon sprzedaży. Najwięc...
Apel o zwiększenie dodatku pienieżnego? Europosłowie apelują o jak największe uruchomienie dodatkowych pieniędzy nawalkęz bezrobociem wśród wszystkich młodych. W ostatnim roku roku na ten przedmiot Komisja Europejska przeznaczyła miliard euro, więc jedną trzecią pieniędzy przewidzianych na najszybszych 6 lat. Jego wpis...
Miliony Polaków na głodowych pensjach? Nie starcza na czynsz, ogrzewanie, zdrowe posiłki czy krótki urlop. W Niemczech coraz więcej kobiet pracujących nie jest w mieszkanie utrzymać się ze naszych wynagrodzeń. W Niemczech rośnie liczba osób, które mimo, iż są czynne zawodowo, nie mogą związać końca z wynikiem. ...

Post Author: Arnold